23:00 WIB |
DENMARK 1ST DIVISION |
FC Roskilde vs Hobro |
0-1 |
22:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Ventspils vs Aberdeen |
1-1 |
22:30 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
FK Jelgava vs Slovan Bratislava |
2-0 |
23:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
HJK vs Beroe |
3-0 |
23:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Nomme JK Kalju vs Maccabi Haifa |
1-2 |
23:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
NK Lokomotiva vs RoPS |
2-1 |
23:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Torpedo Zhodino vs Debrecen |
2-0 |
23:30 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Omonia Nicosia vs Beitar Jerusalem |
2-1 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
AEK Larnaca vs Cliftonville |
3-0 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Europa FC vs AIK |
1-3 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Grasshopper vs KR Reykjavik |
3-1 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
IFK Gothenburg vs Piast Gliwice |
2-0 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Levski Sofia vs Maribor |
1-0 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Maccabi Tel Aviv vs Kairat Almaty |
2-1 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Odds Ballklubb vs PAS Giannina |
2-0 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
FK Qabala vs MTK Budapest |
2-1 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Slavia Prague vs Levadia Tallinn |
3-0 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Stroemsgodset vs SoenderjyskE |
2-1 |
00:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
FC Vaduz vs FC Midtjylland |
0-1 |
00:30 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Kukesi vs Austria Wien |
1-2 |
00:45 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Connah’s Quay vs Vojvodina |
1-3 |
01:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Broendby IF vs Hibernian |
2-0 |
01:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
KF Shkendija vs FK Neftchi |
2-1 |
01:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Osmanlispor FK vs Zimbru |
3-1 |
01:15 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Spartak Trnava vs Shirak |
2-1 |
01:30 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Cukaricki vs Videoton FC |
2-0 |
01:30 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Hajduk Split vs CSMS Iasi |
1-0 |
01:30WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Domzale vs Shakhtyor Soligorsk |
1-0 |
01:45 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Buducnost Podgorica vs Genk |
0-2 |
01:45 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Cork City vs Haecken |
1-0 |
01:45 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
St. Patrick’s Athletic vs Dinamo Minsk |
1-1 |
02:00 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Hearts vs Birkirkara |
2-1 |
02:05 WIB |
UEFA EUROPA LEAGUE QUALIFIERS |
Zaglebie Lubin vs Partizan Beograd |
1-1 |
23:30 WIB |
CLUB FRIENDLY |
Vitesse vs West Bromwich Albion |
1-0 |
02:00 WIB |
CLUB FRIENDLY |
PSV Eindhoven vs FC Porto |
0-1 |
07:00 WIB |
BRAZIL CUP |
Atletico PR vs Chapecoense AF |
1-0 |
08:00 WIB |
COLOMBIA PRIMERA A |
Millonarios vs Once Caldas |
2-1 |
03:30 WIB |
PERU TORNEO DESCENTRALIZADO |
Ayacucho FC vs Universidad Cesar Vallejo |
1-1 |
08:00 WIB |
PERU TORNEO DESCENTRALIZADO |
Universitario de Deportes vs Alianza Lima |
1-0 |